Terlik Nasıl Yapılır

Terlik Nasıl Yapılır

Elimden geldiğince bugün sizlere terlik nasıl yapılır onu anlatacağım. Günlük hayatta çok fazla kullandığımı terlik aslında bizimde yapabileceğimiz birşey. Aslında çok ucuz fakat hobi olarak uğraşmak isteyenler olacaktır. Kendi yaptığınız terliği giymek tabi ayrı bir zevk olsa gerek.

İlk önce ihtiyacımız olan terliğin alt kısmını oluşturacak olan bir kumaş parçası. Bu kumaş parçasını tırtırlı makas ile dikkatli bir şekilde kesiyoruz. Hata yapmamak için önceden kalem ile çizerseniz daha mantıklı olur. Kalın kumaş parçamızı aşağıdaki resimde olduğu gibi kesiyoruz.

Terlik Nasıl Yapılır

Daha sonra kalın bir yün ipi ile alt kısım ve üst kısımları dikiyoruz.  Aşağıda eklemiş olduğum resimden daha rahat anlayabilirsiniz. Üst kısım için evde kullanmadığınız kumaşlarınız varsa onları kullanabilirsiniz. Örneğin küçülmüş ve eskimiş bir hırka çok işe yarayacaktır.

Terlik Nasıl Yapılır

En son terliğimizi süslemek için ek kumaşlar ekleyebiliriz. Bu artık sizin kişisel zevkinize göre değişebilir. Aşağıda terliğimizin son hali yer almaktadır. Evde bu tip terlikler giymek soğuk kış aylarında sizi hastalıklardan koruyacaktır.

Terlik Nasıl Yapılır
Terlik Nasıl Yapılır

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !